مطالب

استراتژی های تاثیرگذار ارتباطی و اثر آن در افزایش فروش

استراتژی های ارتباطی یکی از مهم ترین راه های فروش موفق هستند که با استفاده مناسب از آن می توان از منابع موجود استفاده بهتری کرد و فروش را افزایش داد. بسیاری از مدیران فروش از استراتژی های قدیمی فروش استفاده می کنند و به همین دلیل با بی توجهی به استراتژی های ارتباطی، پتانسیل آن را نادیده می گیرند. در ادامه این مطلب به بررسی و شرح عواملی که به شما کمک می کنند تا با استفاده از این استراتژی ها، فروش خود را تا دو برابر اضافه کنید می پردازیم.

موثرترین عبارات تبلیغاتی که باعث افزایش فروش می‌شود

 شاید تا کنون به این نکته دقت نکرده باشید اما عبارت‌ها، نقش بسیار مهمی در کمک به مغز برای تصمیم‌گیری در مورد محصولات ایفا می‌کنند. در این نوشتار با برترین جملات تبلیغاتی موثر که باعث افزایش فروش می‌شود و در حقیقت مشتری‌ها دوست دارند در زمان تصمیم‌گیری آنها را بشنوند، آشنا می‌شوید.

ارائه خدمات به یک مشتری ناراضی

برای بسیاری از فعالان بازاریابی و فروش که از تجربه ی کافی برخوردار باشند و یا به صورت آکادمیک این علم را فراگرفته باشند، یکی از وحشتناک ترین تجربه ها روبه رو شدن با یک مشتری عصبانی و ناراضی است. اگر به هر دلیلی با یک مشتری ناراضی مواجه شدید که از خدمات و یا کالای شما راضی نبود، با رعایت کردن چند نکته می توانید وی را به نحوی مدیریت کنید که وضعیت بدتر نشود. در ادامه به شرح چند نکته در مواجه با یک مشتری عصبانی می پردازیم.

دامپینگ در علم تجارت به چه معناست؟

دام‍پینگ عبارت است از صادرات یک کالا با قیمت کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی. از نظر تقسیم بندی سه نوع دامپینگ وجود دارد که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

شش درس مهم از دستورالعمل بازاریابی دونالد ترامپ

در روز های گذشته به دفعات شاهد پخش شدن خبر مهم پیروزی ترامپ در انتخابات ایالات متحده آمریکا بوده ایم. اما برای بسیاری از صاحب نظران و حتی مردم عادی در سرتاسر جهان، پیروزی دونالد ترامپ یک واقعه ی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی بوده و حتی هنوز هم عده ای پیروزی وی را باور نکرده اند. اما راز پیروزی ترامپ چیست؟ چه چیزی این بیزنس من آمریکایی را تا عالی ترین مقام این کشور بالا برده است؟ با ما همراه باشید.

چگونه در بازاریابی دیجیتال موفق باشیم؟

در دنیای امروز، بازاریابی روز به روز در حال گسترش و البته تغییر است. با توجه به این که هرساله متدهای خاصی برای بازاریابی مد نظر شرکت های بزرگ و بازاریابان معتبر قرار می گیرد، می توان با استفاده از توصیه هایی کاربردی به گونه ای اقدام به بازاریابی کرد که حداکثر موفقیت را برای ما تضمین کند. در ادامه به بررسی جدید ترین روش های بازاریابی دیجیتال در سال 2016 می پردازیم.

بازاریابی پارتیزانی یا چریکی چیست؟ (+عکس)

بازاریابی پارتیزانی (Guerilla Marketing) روشی نامنظم و نامتعارف در انجام فعالیت‌های تبلیغی بر مبنای یک بودجه بسیار کم است. چنین تبلیغاتی گاه به گونه‌ای طرح می‌شود که مخاطب حتی از وجود آنها بی اطلاع است و شاید بتوان گفت این نوع بازاریابی از انواع بازاریابی نهان یا بازاریابی مبتنی بر هیاهو است. در واقع بازاریابی پارتیزانی نوعی بازاریابی نامنظم برای کسب حداکثر نتایج با بکارگیری حداقل منابع است و متضمن ابتکار و نوآوری، شکستن قوانین و جستجوی راهکارهای بدیل برای روشهای بازاریابی سنتی است. 

چرا استراتژی بازاریابی شما موفق نیست

در دنیای بازاریابی امروز انواع بسیار متفاوت و مختلفی از استراتژی های بازاریابی برای جلب توجه مشتریان و مجاب کردن آن ها به استفاده از کالا و یا خدمات شما وجود دارد. اما گاهی با وجود این که فکر می کنید به درستی مسیر بازاریابی خود را طی می کنید اما در واقع در مسیری اشتباه قرار گرفته اید. برای این که بدانید مشکل کار شما از کجاست با ما همراه باشید تا عواملی را که باعث ناموفق شدن استراتژی های بازاریابی شما می شود را مرور کنیم.

برقراري رابطه درست با مشتريان درست

شركت ها بايد دارايي مشتري خود را به دقت مديريت كنند. مشتريان را بايد دارايي دانست كه نيازمند مديريت بوده و بايد آن را رشد داد. اما همه مشتريان و حتي همه مشتريان وفادار هم سرمايه گذاري خـوبي نيسـتند. جالـب اسـت بدانيـد كـه همـه مشتريان وفادار سودآور نيستند، در مقابل بعضي از مشتريان بي وفا هم سودآور هسـتند. پـس شـركت بايـد كـدام مشـتريان را جذب كرده و آنها را حفظ كند؟ در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

چگونه مشتری را شگفت زده کنیم – بخش اول

تقریبا تمامی فعالان دنیای بازاریابی و مشتری مداری بر این نکته تاکید دارند که «اگر مشتری شما یک تجربه ی خوب از خدمات و یا کالاهای شما پیدا کند، قطعا مجددا از شما خرید خواهد کرد». اما ازائه کردن یک تجربه دلچسب به مشتری اتفاقی به وجود نمی آید، بلکه با برنامه ریزی و نگاه علمی به بازاریابی اتفاق خواهد افتاد. یکی از پیچیدگی های این موضوع، مجموعه ای از راه ها است که موجب به وجود آمدن یک تجربه ی خوب برای مشتری می شود.