مطالب

رموز موفقیت فاطمه دانشور از زبان خودش

فاطمه دانشور یکی از کارآفرینان موفقی است که ٣٥سال سن دارد و از ٢٧ سالگی وارد حوزه کسب‌وکار شده است. او مدیر‌عامل شرکت سپهر آسیاست که در عرصه واردات و صادرات سنگ آهن فعالیت می‌کند. همچنین مدیر‌عامل موسسه خیریه مهرآفرین هم است. دانشور از فراز و نشیب‌های زندگی تا رسیدن به موفقیت برای ما صحبت می‌کند که خلاصه ای از آن را در ادامه می‌ خوانید.

ارتباط با مشتری به سبک شرکت HP

همواره در تمامی بازاریابی های موفق دنیا، یکی از اساسی ترین رمز های موفقیت نحوه ارتباط صحیح با مشتریان بوده است. یکی از مصداق های بارز مدیریت درست ارتباط با مشتری در سامانه خدمات مشتریان شرکت اچ پی دیده می شود. از زمانی که این شرکت تصمیم گرفت تا در مرکز پژوهش های خود برنامه ای یک پارچه برای ارتباط با مشتریان به وجود بیاورد، اصلی ترین هدف آن افزایش مشتریان وفادار این شرکت بود. 

چگونه توجه به مشتریان، نام یک شرکت را جهانی می کند

کمپانی چینی هوآوی (Huawei) نمونه یک سازمان روبه رشد است که با داشتن دیدگاهی بلند مدت، هدف خود را بر پایه ارزش آفرینی قرار داده است، چه درعرصه ملی و چه در عرصه جهانی. این کمپانی یکی از افتخارات چینی ها به شمار می رود. هواوی یک شرکت چینی است که در بازارهای جهانی جایگاه خوبی را از آن خود کرده و البته یکی از دلایل موفقیت هواوی، عمل کردن به انتظارات اجتماعی است.

حتی گوگل هم شکست می خورد!

همه ما فکر می کنیم که گوگل یک شرکت آرمانی است که مهره مار دارد. دست به هر کاري که مي زند غوغا می کند. کارهایش عالی، تصمیماتش عالی، پروژه های عالی و صد البته سودآوری اش هم عالی است. اين روزها عادت داريم در هر حوزه اي، اسم گوگل را ببينيم و موفقيت هاي روز افزون گوگل برايمان عادي شده است. اما واقعیت چیز دیگری است. 

گلکسی نوت 7، یک تجربه متفاوت برای مدیریت بحران

حتما شما هم اخبار مربوط به انفجار و آتش گرفتن گوشی پرچم دار جدید سامسونگ، گلکسی نوت 7، را شنیده اید. بعد از این که در حدود 40 مورد انفجار این نوع گوشی ها از سرتاسر دنیا در رسانه ها خبرساز شد، شرکت سامسونگ در اقدامی بی سابقه تمامی گوشی های گلکسی نوت 7 را در سرتاسر دنیا به علت نقص فنی فراخوانی کرد. بر طبق آمارهای غیر رسمی در حدود 3 میلیون دستگاه گلکسی نوت 7 در بازارهای جهانی وارد شده است و این کار فراخوانی را برای سامسونگ سخت کرده است.

راه پر پیچ و خم بنیانگذاران سونی
ماسارو ایبوکا و آکیو موریتا دو مهندس ژاپنی در 7 می ‌1946 شرکت مشترکی را با نام «توکیو تسوشین کوگیو» تاسیس کردند. موریتا در مهم‌ترین پروژه تحقیقاتی ارتش ژاپن حضور پررنگی داشت و در این واحد، تسلیحات و بمب‌های هدایت شونده و تجهیزات دید در شب اختراع می‌کرد. برای او بسیار جذاب و وسوسه‌برانگیز بود که در تیم اجرای پروژه حضور داشته باشد. ایبوکا نیز به‌عنوان مهندس فنی نیروی دریایی، عضو کلیدی همین گروه بود. در ادامه این مطلب به راه پر پیچ و خم بنیانگذاران سونی پرداخته شده است.
میرمصطفی عالی نسب که بود؟
در جلسه رونمایی از کتاب «میر نامیرا»، زندگی و کارنامه استاد میرمصطفی عالی نسب، علاوه بر معرفی و نقد کتاب، نکات ارزشمندی نیز پیرامون شخصیت استاد عالی نسب که متاسفانه کمتر شناخته شده هستند مطرح شد که در ادامه مهمترین این نکات را خدمت شما ارائه می کنیم. 
شرکت هایی موفق در بازارهایی متفاوت
شرکت خودروسازی فورد و فروشگاه آنلاین آمازون از جمله شرکت های بزرگ و تاثیرگذار در اقتصاد آمریکا و حتی اقتصاد جهان هستند. این دو شرکت هر چند که در بازارهایی متفاوت فعالیت دارند، اما هر دو به یک سری نکات برای رسیدن به موفقیت پایبند هستند. وجه تشابه فورد و آمازون چیست؟ چگونه این دو شرکت که در بازارهایی متفاوت فعالیت دارند، هر دو به یک نوع از موفقیت رسیده اند؟ در ادامه این مطلب به بررسی فاکتورهای موفقیتی که بین فورد و آمازون مشترک است پرداخته شده است.
کاله، راهی سخت تا موفقیتی جهانی
همه ی ما تاکنون حداقل یک بار محصولات «کاله» را امتحان کرده ایم. مجموعه ای متنوع و البته خلاقانه از محصولات غذایی متنوع که تمامی طیف های مختلف مصرف کنندگان را در بر می گیرد. هر چند که تاسیس شرکت کاله آمل به دهه هفتاد بازمی گردد اما سابقه ی کارآفرینی که بنیانگذار کاله مازندران به عنوان یکی از برندهای مطرح در ایران و در زمره ی 50 برند برتر صنایع غذایی در جهان است.
10 کلام عمیق و تاثیرگذار برای موفقیت حرفه ای شما
یکی از برترین و البته جوان ترین فعالان اقتصادی آمریکا که موفقیت او برای بسیاری تبدیل به یک راز شده است می گوید نخستین شرکت خود را بر اساس سه قانون کلیدی بنیان گذاری کرده است. او قبل از هر چیزی از شریک کاری خود که تجربه ی زیادی نیز داشت به عنوان  یک راهنما استفاده کرد، از مطالعه کردن کتاب هایی که به صورت خود آموز انسان را به فرد بهتری تبدیل می کنند غافل نشد  و البته با الهام گرفتن از سخنان بزرگان بازرگانی و البته انطباق دادن این سخنان با ویژگی های شخصی خودش، توانست تصمیمات مهم و البته تاثیرگذاری برای بنگاه اقتصادی خود بگیرد