مطالب

هشت راهکار برای طراحی یک لوگوی خلاقانه و موثر

برای بسیاری از مردم طراحی یک لوگو بسیار ساده به نظر می آید اما حقیقت این است که این کار بسیار سخت است، چرا که باید یک طرح در عین سادگی بسیار تاثیرگذار باشد. به همین دلیل است که تمامی کارشناسان توافق نظر دارند که لوگو یکی از مهمترین بخش های هر سازمانی است چرا که در اولین نظر، باید توجه بیننده را به خود جلب کند و از او یک مشتری بسازد. لوگو نمایانگر نوع فعالیت و بهتر شناخته شدن سازمانی است که به آن تعلق دارد. 

تعریف مفهوم مدل کسب و کار از دیدگاه های مختلف

بحث مدل کسب و کار این روزها هر روز بیشتر از دیروز جای خود را در ادبیات کسب و کار و کارآفرینی باز می کند، در صورتی که در نزد بسیاری از محققین و اساتید کارآفرینی هنوز واژه کمتر شناخته شده یا نامفهومی است. گذشته از مفهوم مدل کسب و کار، اهمیت و جایگاه کلیدی آن درحوزه کسب و کار به طور جامع درک  نشده است.

اولین شغل کارآفرینان برتر جهان
برای بسیاری از ما، تصور این که مدیران بزرگترین شرکت های اقتصادی و تجاری جهان، کار خود را از یک شغل ساده و یا شغل نیمه وقت شروع کرده باشند سخت باشد، اما در واقع برای هیچ کدام از افراد موفق دنیا راه خوشبختی یک شبه به وجود نیامده است. در ادامه این مطلب به بررسی اولین شغل 12 تن از برترین مدیران کمپانی های بزرگ جهان در قالب یک اینفوگرافی پرداخته ایم.
ارزش آفرینی و مزیت های شرکت‌ های هلدینگ

در فضای کسب‌وکار کشور هر روز بیشتر از گذشته با شرکت‌های چندکسب‌ و کاره یا به اصطلاح هلدینگ روبه‌رو می‌شویم. روند شکل‌گیری این‌گونه شرکت‌ها در اقتصاد کشور دلایل پیش‌دستانه (فعال) و واکنش‌گرایانه (منفعل) متعددی دارد. به موازات آنکه برخی شرکت‌ها حرکت به سوی بنگاه‌داری و تشکیل یا خرید شرکت در زیرمجموعه تشکیلات‌ خود را به عنوان یک استراتژی فعالانه و پیش‌دستانه برای رشد دنبال کرده‌اند.

رمز موفقیت برترین برندهای دنیا

برای بسیاری از ما نام هایی مانند اپل، گوگل، سامسونگ و غیره همواره همراه با موفقیت و صلابت بوده است. برندهایی که بازارهای مختلفی از جهان را از آن خود کرده اند و می توانند به روی مشتریان و حتی رفتارهای آن ها تاثیرات زیادی داشته باشند. در ادامه این مقاله به بررسی و شرح هفت مورد از رمز های موفقیت برترین برندهای جهان می پردازیم.

اصطلاحات ضروری برای کارآفرینی

اگر چه گلایه‌های زیادی از فضای کسب‌وکار ایران و آمادگی آن برای کارآفرینی وجود دارد اما در کنار تمامی این انتقادات، نمی‌توان این حقیقت را کتمان کرد که با تغییر شرایط کارآفرینی برخی از اصطلاحات تخصصی در حوزه شرکت‌های نوپا یا استارتاپ‌ها هستند که آشنایی با آن‌ها علی‌الخصوص برای کسانی که چندان تحصیلات مرتبط با کارآفرینی نداشته‌اند، ضروری به نظر می رسد. قصد داریم تا در این مقاله، به بررسی و شرح کامل اصطلاحات مورد نیاز برای کارآفرینی می پردازیم.

ویژگی های یک شعار تبلیغاتی مناسب چیست؟

شعار، عبارتی به یادماندنی است که برای بیان مکرر عقیده یا هدفی در زمینه امور سیاسی یا کسب و کار به کار می روند. شعارهای تبلیغاتی (وشعارهای غیر تبلیغاتی) از نوشته ها و تصاویر معمولی دیگر متفاوت هستند. غالباً به دلیل ساختار ساده خود امکان انتقال جزئیات و مفاهیم زیادی را ندارند و به همین دلیل شعار به مخاطب خاصی اشاره نمی کند و بیشتر برای اعلان یک هدف مشخص به عموم مخاطبان به کار می رود. 

راهنمای جامع ثبت اختراع برای کارآفرینان

بسیاری از کارآفرینان که ایده های ناب و خلاقانه ای برای عملی کردن دارند، از نحوه ثبت آن اطلاعی ندارند. در ادامه این مطلب به شرح کامل و گام به گام ثبت اختراع برای کارآفرینان عزیز پرداخته ایم. برای مشاهده ی دیگر مقالات مرتبط با موضوع کارآفرینی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

چگونه یک کسب و کار تازه راه اندازی کنیم

برای راه اندازی یک کسب و کار تازه، راه های زیادی وجود دارد اما در ابتدای کار تعدادی اصول و قاعده ی کلی وجود دارد که توجه کردن به آن ها می تواند به سادگی منجر به موفقیت شما شود. در ادامه ی این مطلب به شماری از نکات اصلی برای راه اندازی یک کسب و کار تازه برای یک کارآفرین جوان در غالب یک اینفوگرافی پرداخته ایم.

برندینگ در مقابل طراحی برند؛ هنر در مقابل مهارت

برندینگ در واقع نمایش و ارائه بصری ای است که دربردارنده هسته های ارزشی ای مثل ماموریت، بینش و طراحی حسی هویت یک کمپانی است. برند در واقع آن دلیلی است که به مشتری می دهید تا محصول و یا خدمات شما را به دیگران ترجیح بدهد. برتدینگ آن چیزی است که شما را از دیگران متمایز می کند. در واقع یک ارائه کامل از شما به دنیاست. برای دانستن آن که برند شما چیست و چه باید باشد، مجموعه ای از پرسش ها را روبروی خود بگذارید و به آن ها جواب دهید.