مطالب

اشتباهات مدیریتی که شما را شکست خواهد داد

شکست مدیر، بدترین نتیجه‌ای است که او در اثر اشتباهات یا ضعف مدیریتی خود با آن مواجه می‌شود. بر هم زدن آرامش کارکنان، عدم اعتماد و اطمینان به همکاران، عدم به‌کارگیری کارشناسان خبره، سرپوش نهادن بر حقایق، رفتارهای مستبدانه، عدم پایبندی به اهداف و برنامه‌ها، نادیده گرفتن قوانین و مقررات و وجدان اخلاقی از جمله عواملی هستند که باعث شکست مدیران می‌شود. 

چرا با وجود سخنرانی خوب، جلسه شما نتیجه مطلوبی ندارد

وقتی به جلسه مهمی می‌روید که صحبت‌های شما همه درست بوده، اما هنگام ترک جلسه حس می‌کنید به نتیجه مطلوب نرسیده‌اید، درحالی‌که دلیل آن را نمی‌دانید، علت را در حرکات بدن خود جست‌وجو کنید. در ادامه این مطلب به بررسی و شرح برخی مشکلات و حالت های بدنی که سخنرانی شما را از تاثیر بازخواهد داشت می پردازیم.

نوآوری در جذب منابع انسانی

به تازگي يك شركت ژاپني ،كوه پيمايي را يكي از شروط استخدام و قبول كارمند قرار داده است. اين يكي از خلاقانه ترين تصميماتي است كه تا حالا در زمينه منابع انساني و جذب و استخدام نيروي پرسنلي به گوش رسيده. وقتي با دقت بيشتري در تار و پود اين شرط عجيب و غريب استخدامي بنگريم مي توانيم به پيامدها و نكات ارزنده اين تصميم پي ببريم. با اين شرط از چندين زاويه و  تکیه  بر چندين صفت مشخصه مثب ، مسائلي را در ابعاد گوناگون اجتماعي  فكري  جسمي و فرهنگي به ما نشان مي دهد ،كه ما در ذيل به 10 مورد آن اشاره اي مختصر مي كنيم.

نظریه X و Y در مدیریت
نظریه X و Y یکی از نگرش های معروف مدیریت در بخش منابع انسانی است. این نظریه توسط داگلاس مک گریگور در کتاب معروف خود با عنوان «بعد انسانی سازمان» ارائه داده شد و بر این موضوع تاکید داشت که مدیران باید توجه بیشتری به نیازهای اجتماعی و خودشکوفایی افراد در محیط کار داشته باشند. مک گریگور در این نظریه، برداشت ها، طرز تلقی ها و نگرش های مدیران را در مورد انسان به دو گروه تقسیم کرد.
تفاوت امكان سنجی (Feasibility Study) با طرح كسب و كار (Business Plan) چیست؟
اغلب اين سوء برداشت وجود دارد كه مفاهيم امكان سنجي و طرح هاي كسب و كار، داراي يك مفهوم واحد و كاربردي يكسان مي باشند. اما مطالعات امكان سنجي را نمي توان در زمره ي  طرح هاي كسب و كار در نظر گرفت. و اين دو كاربرد هاي متفاوت و مستقلي در دنياي كسب و كار دارند.
نکاتی که مدیریت شما را دگرگون می کند
در این مقاله به بررسی و شرح تعدادی از نکات مدیریتی خوامیم پرداخت که توانایی های مدیریتی شما را به چالش می کشد و در راستای ارتقای مدیریت شما در سازمانتان، شما را یاری خواهد کرد.
شناخت چهار تیپ شخصیتی و نحوه مدیریت آن ها
شخصیت انسان ها با یکدیگر متفاوت است ولی معمولا این شخصیت های متفاوت را می توان دسته بندی کرد. با 4 تیپ شخصیتی آشنا شوید و یاد بگیرید چگونه آن ها را مدیریت کنید. انسان تمایل دارد با افراد دیگر طوری برخورد کند که انگار شبیه خودشان هستند اما وقتی به بلوغ می رسند متوجه می شوند که شخصیت انسان ها با هم متفاوت است و باید سعی کنند روش تعامل با هر شخصیت را یاد بگیرند. در اینجا چهار تیپ شخصیتی معرفی می شود:
 
چگونه به زبان مدیران برتر صحبت کنیم؟

رهبری و مدیریت همچون دیگر حوزه های تخصصی دارای واژگان و اصطلاحات مربوط به خود است. اما زبان رهبری برخلاف دیگر رشته ها پیچیده نیست و از عباراتی ساخته شده که همه آنها را می‌شناسند و در برخوردهای روزانه به کار می‌برند. فرهنگ لغات رهبری تیم بگونه ای تنظیم شده که افراد را به سمت دو هدف پیش ببرد

زمان را از دست ندهید!
رشد سرسام آور فضاهای شغلی و کسب و کار های مختلف و متفاوت که منجر به توسعه رقابت در بازار تجارت شده است، موجب شده تا هر نوعی از اتلاف وقت و انرژی به عنوان یک اشتباه بزرگ روی عملکرد سازمان ها تاثیرگذار باشد. به همین دلیل است که مدیران ارشد و تصمیم گیران سازمان های بزرگ اقتصادی تلاش می کنند تا با صرفه جویی و عدم هدر رفت زمان در کنار بالا بردن راندمان کاری کارمندان خود، از قابلیت های بالقوه ای که برای پیشرفت سازمان آن ها اهمیت دارد استفاده ی حداکثری کنند.
ساز و کار مدیریت منابع انسانی
یکی از بخش های مهم سازمان های بزرگ و موفق، بخش منابع انسانی آن ها است که برای گزینش و جذب کارمندان جدید، تلاش می کند. در این اینفوگرافی به بیان و شرح روش های مدیریت انسانی و ساز و کار این نهاد پرداخته شده است.