مطالب

چرا سایت ثبتارش درست عمل نمی کند؟
اگر با بخش آموزش وب سایت گروه فبکو همراه بوده باشید، در بخش مربوط به آموزش ثبت سفارش مطالب مختلفی را برای کار کردن با سایت سیستم مدیریت ثبت سفارشات واردات یا «ثبتارش» مشاهده کرده اید. ما در گروه فبکو مرحله به مرحله از ثبت نام در سایت ثبتارش تا روش ثبت سفارش در این سایت و حتی راه حل های مشکلات احتمالی سایت ثبتارش را مرحله به مرحله و به طور کامل، شرح داده ایم. با این حال، باز هم شرایطی برای همکاران ما به وجود می آید که هنوز هم نمی توان عملکرد بهینه سایت ثبتارش را مشاهده کرد. در این مقاله اموزشی به بررسی مشکلات احتمالی و نادر سایت ثبتارش می پردازیم.
مراحل اعلام منشا ارز (اظهار حمل) در سایت ثبتارش
این مرحله در سیستم ثبتارش زمانی انجام می شود که اسناد حمل (بارنامه، گواهی مبداء، فاکتور و لیست عدل بندی) از فروشنده تحویل گرفته می شود. در این زمان باید حمل شدن کالا در سیستم ثبتارش اظهار گردد که در ادامه کلیه مراحل آن آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش آموزش تخصصی سایت ثبتارش در سایت گروه فبکو مراجعه کنید. این بخش شامل روش استفاده از سایت ثبتارش است که به این منظور می بایست ابتدا در آن ثبت نام کنید و پس از آن، یک سفارش را در سایت ثبتارش ثبت کنید که تمامی این موارد در بخش آموزش ثبت سفارش در سایت گروه فبکو مورد بررسی و آموزش مرحله به مرحله قرار گرفته است. همچنین، اگر در کارکردن با سایت ثبتارش مشکلی دارید و این سایت به درستی روی رایانه های شما عمل نمی کند، می توانید به مقاله ی مفصل ما در مورد رفع مشکلات سایت ثبتارش مراجعه کنید.
اصلاحیه در ثبت سفارش (همراه با عکس)

اصولا فرایند ثبت سفارش زمانی انجام می شود که بازرگان از مشخصات سفارش خود کاملا مطمئن است، اما گاهی پس از انجام ثبت سفارش، به دلایل گوناگون از جمله تغییر سفارش مشتری یا تغییر قیمت کالا که گاهی به دلیل اختلاف زمانی زیاد بین ثبت سفارش و عقد قرارداد با فروشنده اتفاق می افتد، لازم است که مشخصات ثبت شده برای یک سفارش معین، تغییر نماید. در این مقاله سعی شده است که فرایند اصلاحیه به طور کامل شرح داده شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش آموزش تخصصی سایت ثبتارش در سایت گروه فبکو مراجعه کنید. این بخش شامل روش استفاده از سایت ثبتارش است که به این منظور می بایست ابتدا در آن ثبت نام کنید و پس از آن، یک سفارش را در سایت ثبتارش ثبت کنید که تمامی این موارد در بخش آموزش ثبت سفارش در سایت گروه فبکو مورد بررسی و آموزش مرحله به مرحله قرار گرفته است. همچنین، اگر در کارکردن با سایت ثبتارش مشکلی دارید و این سایت به درستی روی رایانه های شما عمل نمی کند، می توانید به مقاله ی مفصل ما در مورد رفع مشکلات سایت ثبتارش مراجعه کنید.

مشکلات سایت ثبتارش و راه حل آن ها (همراه با عکس)
همانگونه که فعالات اقتصادی و تجاری مطلع هستند، برای استفاده از خدمات بازرگانی وزارت صنایع، معادن و بازرگانی باید با مراجه به وب سایت سیستم مدیریت ثبت سفارشات واردات «ثبتارش» و ثبت اطلاعات به صورت الکترونیکی، اقدام به پیگیری امور وارداتی کرد. اما در طول مدت استفاده از این وب سایت، مشکلات فراوانی برای بازرگانان و تجار محترم به وجود آمده است که در این مطلب سعی شده تا علاوه بر شرح برخی از مشکلات سایت ثبت سفارش، به راه حل های آن ها نیز پرداخته شود. اگر در ثبت نام در سایت ثبتارش و یا ثبت سفارش بازرگانی نیز با مشکلاتی مواجه هستید، می توانید از مطالب تخصصی آموزشی ما در بخش «ثبت سفارش» استفاده کنید.
ثبت نام در سایت ثبتارش (همراه با عکس)
طبق قانون سازمان توسعه تجارت ایران، کلیه واردکنندگان باید قبل از واردات هر کالایی، مشخصات آن را در سایت این سازمان (www.sabtaresh.tpo.ir) ثبت نمایند. این عملیات ثبت سفارش نام دارد. در ادامه سعی شده است که کلیه مراحل ثبت نام در سایت ثبت سفارش توضیح داده شود.
روش ثبت سفارش در سایت ثبتارش (همراه با عکس)

طبق قانون سازمان توسعه تجارت ایران، کلیه واردکنندگان باید قبل از واردات هر کالایی، مشخصات آن را در سایت این سازمان (www.sabtaresh.tpo.ir) ثبت نمایند. این عملیات ثبت سفارش نام دارد. در ادامه سعی شده است که کلیه مراحل ثبت سفارش توضیح داده شود. خواننده گرامی، توصیه می شود که یک مرتبه کلیه مراحل ثبت سفارش را مطالعه فرمایید و پس از آن شروع به انجام ثبت سفارش نمایید.

1