مطالب

مراحل دریافت گواهی مبدا (همراه با عکس)
با توجه به اینکه گواهی مبداء یکی از اسناد حمل ضروری است و برای کلیه محموله های تجاری از طرف کشور صادرکننده در اختیار فروشنده قرار می گیرد، اتاق بازرگانی ایران نیز در هر استان برای کلیه محموله های صادراتی گواهی مبداء صادر می نماید. در ادامه سعی شده است که کلیه مراحل دریافت گواهی مبداء شرح داده شود. سایر بخش های آموزش بازرگانی نیز در دسترس شما عزیزان قرار دارد.
ترکیب وزنی صادرات غیر نفتی
در این اینفوگرافی به بررسی و مقایسه ترکیب وزنی صادرات غیر نفتی کشورمان به تفکیک هر بخش بر مبنای هزار تن پرداخته شده است.
همه چیز درباره گواهی مبدا
گواهي مبدا سند مخصوص یا مشخصه مبدا کالا است که در آن منبع موثق يا شخصي که اختيار صدور آن را دارد، صريحا ارتباط کالاي موضوع گواهي مبدا را به کشورهاي مخصوص تصديق مي کند.
فرم فاکتور (Commercial Invoice) و راهنمای تکمیل آن
هنگامی که قرارداد بین خریدار و فروشنده قطعی می شود، یکی از اسنادی که فروشنده باید برای خریدار تهیه نماید فاکتور است. فاکتور در واقع نسخه قطعی شده پیش فاکتور است که وجهه قانونی داشته و فروشنده باید نسخه اصلی مهر و امضا شده آن را برای خریدار ارسال نماید. نمونه یک فاکتور در زیر آورده شده است که هر یک از قسمت های آن، طبق شماره، توضیح داده شده است.
تسهیلات موسسه استاندارد جهت صادرات کالا

صادرات:
به منظور تسهیل و تسریع در امور صادرات و صدور گواهی انطباق صادراتی، واحدهای تولیدی صادرکننده کالاهای صنعتی مجازند کالای خویش را با روش های زیر تولید و به سهولت صادر نمایند.

فرم پیش فاکتور و راهنمای تکمیل آن (Proforma Invoice)

پیش فاکتور پس از مذاکرات نهایی بین خریدار و فروشنده، از طرف فروشنده صادر می شود که معمولاً ترکیب بندی مشخصی همانند فرم زیر دارد. هر بخش از فرم شماره گذاری شده است و در ادامه هر بخش طبق شماره آن توضیح داده شده است.

1