مطالب

موضوعاتی که نباید در محل کار مطرح شوند

بسیار شنیده شده است که صمیمی بودن محیط کار باعث افزایش راندمان کاری می شود، اما واقعیت این است که برخی از موضوعات نباید به هیچ وجه در محیط کاری مطرح شوند چرا که صحبت پیرامون برخی از موضوعات خاص باعث خراب شدن روابط کاری و ایجاد مشکلات متعدد می شود. به بیان دیگر، همکار شما دوست صمیمی شما نیست و نمی توانید روابط خود را با وی تا حد روابط خانوادگی خود نزدیک کنید.

چگونه بر زبان بدن مسلط شویم؟

زبان بدن ابزاری برای برقراری ارتباط بدون واژگان است و در واقع زبان بدن، بیان برخی چیزها به صورت غیرکلامی است که گاهی اوقات از شکل کلامی بسیار واضح تر و بهتر است. در این مطلب به شرح 50 اصل مهم در یادگیری زبان بدن پرداخته ایم که با یادگیری آن می توانید در همه روابط و مراودات شخصی و کاری و تحصیلی به بهترین شکل ممکن از آنها بهره ببرید.

اثر هاله به چه معناست؟

اثر هاله برداشت و تلقی ما از تصویر واقعی مربوط به یک فرد، یک شرکت یا پدیده خاص را دچار انحراف می کند و جذابیت خیره کننده یک ویژگی شاخص، دریافت درست ما را به شدت مخدوش می کند.  پدیده اثر هاله از یک صد سال پیش به عنوان یکی از لغزش گاه های تشخیص، داوری و تصمیم درست، شناسایی و نام گذاری شده است. 

چگونه محیط کار سالمی داشته باشیم؟
در حالیکه برخی افراد از فعالیت در مشاغل یدی به دلیل احتمال آسیب‌دیدگی جسمی خودداری می‌کنند اما پشت‌میزنشینی برای مدت هشت ساعت در روز نیز گزینه جایگزین مناسبی نخواهد بود. هر چند می‌توان شرایط فیزیکی محیط کار را به گونه‌ای تغییر داد تا کمترین خطر را برای سلامتی داشته باشد. برای این منظور به چند نکته ضروری اشاره  می کنیم.
یک صد ویژگی انسان سالم و موفق
همه ی ما در زندگی با انسان هایی آشنا هستیم که موفق هستند و هر روز نیز موفق تر می شوند. اما چه عواملی آن ها را موفق کرده است؟ ویژگی های یک فرد موفق که در عین حال از سلامت ذهنی و فکری برخوردار است چیست؟ در این مقاله به بررسی صد ویژگی انسان های موفق پرداخته ایم.
چگونه موقعیت شغلی خود را حفظ کنیم
داشتن شغلی مناسب و داشتن روابط کاری خوب، آرزوی هر فرد شاغلی است. اما گاهی به دست آوردن این شغل به اندازه راضی نگهداشتن کارفرما مشکل نیست! در واقع ورود و باقی ماندن در یک موسسه، کارخانه، شرکت و هر محیط کاری دیگری علاوه بر اینکه به توانایی های خاص و متناسب با آن نیاز دارد، بلکه نیازمند هوش، سیاست کاری صحیح و نشان دادن توانایی های فردی است. 
از ثروتمندان چه می توان آموخت؟
همه ی ما در زندگی روزمره آدم های پولداری را می بینیم که زندگی های موفق و شادی دارند. خیلی از مردم در زندگی هایشان دوست دارند پولدار باشند اما به راستی آدم های پولدار چگونه به ثروت رسیده اند؟ آیا تبلیغاتی که ما را به کسب بیشترین سود در کمترین زمان و پولدار شدن به روش های فوق سریع فرا می خوانند، واقعیت دارند؟ 
وقت برای افراد موفق محترم است
افرادی که در زمینه های مختلف موفق هستند و در تخصص خود به نتیجه رسیده اند، هم برای وقت خودشان و هم برای وقت دیگران احترام زیادی قائل هستند. یک فرد هدفمند هرگز به وقت خود مانند یک منبع بدون انتها نگاه نمی کنند و هیچگاه آن را هدر نمی دهند. 
چگونه می توان پولدار و پولدارتر شد
برای بسیاری از انسان ها، موفق شدن دقیقن معادل کلمه ی پولدار شدن است و برای این مردم، تنها آرزو رسیدن به پول بیشتر است.
آیا محیط کاری شما ناسالم است؟
آیا محیطی که در آن کار می کنید ناسالم است؟ آیا کارمندان شما فضای کاری نامناسبی دارند؟ آیا کارفرمای شما محیطی مناسب بهره وری و کار بهینه برای شما فراهم کرده است؟ در این مطلب شاهد بررسی محیط کاری مناسب در قالب یک اینفورگرافی خواهید بود.