چرا سایت ثبتارش درست عمل نمی کند؟

اگر با بخش آموزش وب سایت گروه فبکو همراه بوده باشید، در بخش مربوط به آموزش ثبت سفارش مطالب مختلفی را برای کار کردن با سایتسیستم مدیریت ثبت سفارشات واردات یا «ثبتارش» مشاهده کرده اید. ما در گروه فبکو مرحله به مرحله از ثبت نام در سایت ثبتارش تا روش ثبت سفارش در این سایت و حتی راه حل های مشکلات احتمالی سایت ثبتارش را مرحله به مرحله و به طور کامل، شرح داده ایم. با این حال، باز هم شرایطی برای همکاران ما به وجود می آید که هنوز هم نمی توان عملکرد بهینه سایت ثبتارش را مشاهده کرد. اما دلیل این خطاها چیست؟ چه مشکلاتی ممکن است در حین استفاده از سایت ثبتارش به وجود آید؟ در ادامه این مقاله اموزشی به بررسی مشکلات احتمالی و نادر سایت ثبتارش می پردازیم.

1- سایت ثبتارش بالا نمی آید (خطای شماره 500)
ممکن است در چند ماه گذشته و در حین مراجعه به وب سایت ثبتارش، ابا مشکلی مواجه شده باشید که کمتر پیش می آید. شما آدرس را به درستی وارد کرده اید، طبق راهنمای حل مشکلات سایت ثبتارش از نسخه ی مناسب مرورگر Internet Explorer استفاده می کنید، نسخه ی ویندوز و در کل تمامی فاکتورهایی که برای استفاده از سایت ثبتارش مورد نیاز است را رعایت کرده اید، اما باز هم این سایت بالا نمی آید و شما تنها یک پیام خطا مشاهده می کنید که با عنوان Internal Server Error شروع می شود و بسته به نسخه ویندوز شما به اشکل مختلفی نمایش داده می شود:

مهم ترین نکته در مورد این پیام خطا که در بین کارشناسان فناوری اطلاعات به پیام خطای 500 یا Error 500 شهرت دارد این است که در حال حاضر شما هیچ اقدامی نمی توانید انجام دهید، چرا که سِرور های وب سایت مورد نظر (در این مورد، سایت ثبتارش) در حال به روز رسانی و یا تغییرات هستند و فعلا سایت مورد نظر شما، از دسترس خارج است. این پیام در چند ماه گذشته به دفعات هنگام کار با سایت ثبتارش نمایش داده شده است و تنها راه حل قطعی برای آن، صبوری است. در مواردی که تجربه شده نیز معمولا بعد از گذشت چند روز و انجام اصلاحات، سایت دوباره بالا آمده و در دسترس قرار گرفته است.

2- مشکل در هنگام آپلود کردن پیش فاکتور (PI)
اگر در هنگام آپلود فایل های خود در قسمت وارد کردن پیش فاکتور یا همان Proforma Invoice دچار مشکل شدید و بعد از آپلود کردن فایل به مرحله ی بعدی منتقل نشدید، ممکن است با انجام یک اصلاح بسیار جزئی در فایل مورد نظرتان مشکل خود را حل کنید. این مشکل از آن جا ایجاد می شود که ساختار سایت ثبتارش با فایل هایی که نام آن ها از تعداد مشخصی کاراکتر بیشتر باشد، مشکل دارد و این فایل ها را قبول نمی کند و دقیقا به همین خاطر است که اگر نام فایل شما طولانی باشد و یا نام آن فارسی باشد، ممکن است در آپلود کردن آن به مشکل برخورد کنید حتی با این وجود که در سایت ثبتارش به شما پیام مشخصی نمایش داده نمی شود. نکته اینجاست که کاراکترهای حروف فارسی از حروف انگلیسی بیشتر هستند و ممکن است نام فایل شما کوتاه باشد، اما به دلیل این که نام آن را فارسی انتخاب کرده اید، با مشکل مواجه می شوید. نمونه ی ساده ی این مسئله را می توانید در تلفن همراه خود و در هنگام ارسال پیام کوتاه مشاهده کنید. دلیل این که هر 70 حرف فارسی معادل یک پیامک است در حالی که برای حروف انگلیسی این عدد 160 است، دقیقا همین مسئله است. برای حل این مسئله ما پیشنهاد می کنیم تا در صورت امکان از اسامی ساده با حروف انگلیسی، مانند PI، برای نامگذاری فایل هایی که لازم است تا در سایت ثبتارش بارگذاری شوند استفاده کنید.

3- از سرویس های خدمات مجازی استفاده نکنید

بعضا پیش آمده است که برخی از همکاران در تماس با گروه فبکو این مسئله را بیان کرده اند که سایت ثبتارش به درستی بالا می آید، اما به درستی عمل نمی کند. پس از چک کردن تمامی مواردی که در مبحث مشکلات سایت ثبتارش و راه حل آن ها به آن پرداخته شده است، اما باز هم در عملکرد این سایت مشکل وجود دارد. یکی از دلایل ایجاد این مشکل می تواند استفاده از سرویس های خدمات مجازی مانند نرم افزار های ضد فیلتر و یا سرویس های شبکه شخصی مجازی و یا VPN ها باشد. به دلیل این که سایت مدیریت ثبت سفارشات واردات یک سامانه داخلی است و به مراجعانی که از آدرس های متعلق به کشور ایران باشد خدمات ارائه می کند، استفاده از سرویس های خدماتی ضد فیلتر می تواند موجب ایجاد مشکلات غیر منتظره در روند ثبت سفارش شما باشد.

آیا شما با مشکلات دیگری در سایت ثبتارش مواجه شدید؟ آیا مسائل فنی و نرم افزاری دیگری را می شناسید که می تواند به درست عمل کردن سایت ثبتارش کمک کند؟ در بخش نظرات منتظر شنیدن پیشنهادات، نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم، همراه ما باشید.

 


اشتراک گذاری در:
شنبه 19/4/1395 12:41 در ثبت سفارش
بازگشت به واردات
مهرداد بورچی (207)
ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است