مراحل اعلام منشا ارز (اظهار حمل) در سایت ثبتارش

​1- ابتدا در صفحه ثبتارش خود وارد بخش «اعلام منشاء ارز جدید» می شوید.2- پیغام زیر ظاهر می شود که تغییر نام این عملیات از «اظهار حمل» به «اعلام منشاء ارز» را اطلاع می دهد.
3- سپس صفحه زیر نمایان می شود که در آن باید اظهار حمل جدید را انتخاب نموده و گزینه «ایجاد اعلام منشاء ارز» را کلیک نمایید.
4- سپس به ترتیب پیغام های زیر نمایان می شود که باید آنها را تایید نمایید.


5- پس از تایید موارد فوق صفحه زیر نمایان می شود که در واقع صفحه اصلی در ثبت اظهار حمل است.
6- در این صفحه در ابتدا گزینه سه نقطه مربوط به شماره درخواست را کلیک می نمایید. پنجره زیر باز می شود که با توجه به شماره درخواست و یا شماره مجوز، سفارش موردنظر را انتخاب می نمایید.
7- پس از انتخاب درخواست موردنظر، اطلاعات آن در صفحه اصلی در خانه های «شماره درخواست»، «مجوز»، «عملیات ارزی» و «حمل به دفعات» بطور خودکار قرار می گیرند.

8- در این مرحله با کلیک بر روی گزینه «دریافت اطلاعات اظهار از بانک مرکزی» پنجره زیر باز می شود که در آن شماره اعتبار اسنادی را دریافت می نمایید و بهتر است که از این پنجره عکسی ذخیره نمایید. 

9- سپس پنجره فوق را بسته و بر روی سه نقطه مربوط به اعتبارات اسنادی کلیک می نماییم. پنجره زیر باز می شود که در آن ردیف مربوطه را انتخاب می نماییم و اطلاعات مربوط به آن بطور خودکار در صفحه اصلی قرار می گیرد.

 


10- سپس پنجره فوق را بسته و بر روی سه نقطه مربوط به سند حمل کلیک می نماییم. پنجره زیر باز می شود که در آن ردیف مربوطه را انتخاب می نماییم و اطلاعات مربوط به آن بطور خودکار در صفحه اصلی قرار می گیرد.
11- سپس شماره بارنامه و قبض انبار (درصورتی که شماره قبض انبار را نداشتید کافی است یک عدد فرضی مانند 12345 در آن وارد نمایید) را وارد کرده و گزینه «ذخیره» را کلیک می نمایید که پس از آن پنجره ی زیر باز می شود و کد شناسه اظهار حمل را به شما اعلام می نماید.

12- اگر در این مرحله وارد بخش «اعلام منشاء ارز» شوید، مشاهده می نمایید که اظهار موردنظر در جدول قرار گرفته است. اما ستون «وضعیت اظهار» آن بررسی نشده است و ستون «وضعیت ارسال» نیز ارسال نشده است.

13- حال برای تکمیل فرایند اظهار، در جدول فوق روی ردیف اظهار موردنظر دوبار کلیک می نماییم و مجددا صفحه اصلی اظهار حمل باز می شود. در این مرحله باید در پایین صفحه مشخصات کالا را وارد نمایید. برای این منظور باید روی گزینه سبز رنگ «ثبت کالا» کلیک نمایید.
14- در ابتدا پیغام زیر ظاهر می شود که امکان تغییر وزن کالا بر اساس اسناد اصلی را در این مرحله اعلام می کند. 

15- سپس وارد صفحه ثبت کالا می شوید. در این بخش شماره درخواست بطور خودکار ظاهر می شود و با کلیک بر روی سه نقطه مربوط به شماره ردیف کالا، مشخصات کالا و اطلاعات درخواست بطور خورکار ظاهر می شود. سپس باید اطلاعات اظهار را منطبق با اسناد اصلی تکمیل نمایید و پس از وارد کردن تعداد بسته بندی، نوع بسته بندی و کشور سازنده، گزینه «تایید» را کلیک نمایید. پس از آن باید تایید ثبت را دریافت نمایید.

 

 16- در این مرحله مشخصات کالا در صفحه اصلی اظهار ظاهر می شود که باید گزینه «ثبت نهایی اظهار» را کلیک نمایید. در این مرحله سیستم پیغام می دهد که جهت اطمینان اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

17- با تایید اطلاعات مراحل اظهار حمل به پایان می رسد و اگر مجددا وارد بخش «اعلام منشاء ارز» شوید، ستون وضعیت اظهار به حالت «تایید شده نهایی» و ستون وضعیت ارسال نیز به صورت «ارسال شده» تغییر نموده است.

اشتراک گذاری در:
چهار شنبه 2/4/1395 10:10 در ثبت سفارش
بازگشت به واردات
پگاه ایوان پور (64)
ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است