اصلاحیه در ثبت سفارش (همراه با عکس)

اصولا فرایند ثبت سفارش زمانی انجام می شود که بازرگان از مشخصات سفارش خود کاملا مطمئن است، اما گاهی پس از انجام ثبت سفارش، به دلایل گوناگون از جمله تغییر سفارش مشتری یا تغییر قیمت کالا که گاهی به دلیل اختلاف زمانی زیاد بین ثبت سفارش و عقد قرارداد با فروشنده اتفاق می افتد، لازم است که مشخصات ثبت شده برای یک سفارش معین، تغییر نماید. در این مقاله سعی شده است که فرایند اصلاحیه به طور کامل شرح داده شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش آموزش تخصصی سایت ثبتارش در سایت گروه فبکو مراجعه کنید. این بخش شامل روش استفاده از سایت ثبتارش است که به این منظور می بایست ابتدا در آن ثبت نام کنید و پس از آن، یک سفارش را در سایت ثبتارش ثبت کنید که تمامی این موارد در بخش آموزش ثبت سفارش در سایت گروه فبکو مورد بررسی و آموزش مرحله به مرحله قرار گرفته است. همچنین، اگر در کارکردن با سایت ثبتارش مشکلی دارید و این سایت به درستی روی رایانه های شما عمل نمی کند، می توانید به مقاله ی مفصل ما در مورد رفع مشکلات سایت ثبتارش مراجعه کنید. برای انجام اصلاح در سایت ثبت سفارش، می بایست به ترتیب زیر عمل کنید:

1- در ابتدا پس از ورود به سیستم، وارد بخش «ثبت سفارش جدید» می شویم و گزینه «شروع» را کلیک می نماییم.


2- زمانی که وارد صفحه زیر می شوید، در ابتدا چند پیغام ظاهر می شود که آنها را تایید مینمایید.
3- سپس مقررات را با کلیک مربع سمت راست تایید کرده و گزینه «اصلاحیه» را انتخاب می نمایید.
4- پس از انتخاب گزینه «اصلاحیه»، در همان صفحه خانه هایی ظاهر می شوند که باید شماره درخواست سفارشی که می خواهید آن را اصلاح نمایید را وارد کنید. همچنین توضیح مختصری از مواردی که می خواهید تغییر دهید را در خانه «دلیل اصلاحیه» نوشته و همچنین نوع اصلاحیه را نیز انتخاب می کنیم (در اینجا نوع «حواله بانکی» به عنوان نمونه انتخاب شده است) و در انتها گزینه «جستجو» را کلیک می نماییم.
5- در این مرحله وارد صفحه زیر می شوید که بسیار شبیه به صفحه اولی است که در زمان ثبت سفارش تکمیل نموده اید و تنها گزینه هایی که با فلش مشخص شده اند، اضافه شده است که باید پس از دریافت نامه اصلاحیه از بانک خود، مشخصات آن را در این قسمت ها وارد نمایید. در انتها گزینه ذخیره را کلیک نمایید.

 6- سپس در صفحات بعدی می توانید مواردی که نیاز به اصلاح دارند را تغییر داده و هر صفحه را ذخیره نمایید. کلیه مراحل در ادامه همانند ثبت سفارش است و تنها موارد موردنیاز تغییر داده می شوند.

7- با پایان یافتن مراحل اصلاحیه و تایید نهایی، یک ردیف در بخش «پیگیری و ویرایش سفارشات» با عنوان «اصلاحیه» و با شماره درخواست متفاوت اضافه می شود که همانند ثبت سفارش باید اقدام به پرداخت کارمزد نمایید.
8- پس از پرداخت کارمزد اصلاحیه، مجددا همانند عملیات ثبت سفارش باید گزینه «ارسال به گمرک» را کلیک نمایید. پس از چند دقیقه شماره مجوزی به اصلاحیه تعلق می گیرد که باید با شماره مجوز ثبت سفارش اصلی (یعنی همان ثبت سفارشی که آن را اصلاح کرده اید) یکی باشد. همچنین تاریخ ثبت اصلاحیه نیز همانند ثبت سفارش اصلی در جدول قرار می گیرد.


اشتراک گذاری در:
دو شنبه 17/3/1395 15:42 در ثبت سفارش
بازگشت به واردات
پگاه ایوان پور (64)
ارسال دیدگاه
نام:  
ایمیل:  (ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
دیدگاه شما:
دیدگاه ها
دیدگاهی ثبت نشده است